Ballerup Linedance sender penge tilbage til medlemmerne
Instruktører-og-bestyrelse-i-Ballerup-Linedancer-copy.jpg
linedance Ballerup Linedance har netop åbnet for tilmeldingerne til deres 10. sæson.

Desværre sluttede sidste sæson brat den 10. marts på grund af Covid-19, så derfor har bestyrelsen i Ballerup Linedance besluttet, at sende godt 30.000 kroner tilbage til klubbens medlemmer ved at give 200 kroner i rabat på næste års kontingent.

”Det er mange penge for vores forening, men vi syntes, at det er vigtigt at gøre dette for vores medlemmer i denne ekstra ordinære situation,” siger Finn Seerup Andersen, som er formand for Ballerup Linedance.

”Vores instruktører er klar og vi glæder os til at kunne byde både nye som gamle medlemmer velkommen til den nye sæson,” tilføjer han.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *