LSI gymnastik viste deres kunnen
Gymnastik Foråret kom til Smørum forrige lørdag, og igen i år præsenterede LSI Gymnastik et brag af en opvisning.

Et veloplagt publikum kunne dagen igennem opleve et udpluk af foreningens mange hold. Helt præcist var 28 ud af vintersæsonens 40 hold på gulvet. Et stort program hvor gymnaster i alle aldre var præsenteret, og hvor variationen af gymnastik var stor.

Fælles for alle gymnaster var tydeligvis glæden ved bevægelse, som det var en stor fornøjelse at opleve. Bemærkelsesværdigt var også de mange smil, når gymnasterne var på gulvet og det store sammenhold på tværs af holdene, hvor alle løftede i flok og gjorde sit allerbedste for at gøre dagen festlig for de mange publikummer, der var mødt op.

Det blev en mindeværdig dag, hvor gymnaster, trænere, hjælpetrænere, forældre og øvrige frivillige – og ikke mindst tilskuerne sørgede for en fantastisk stemning hele dagen i Smørum Idrætscenter.

På hjemmesiden www.lsigymnastik.dk kan man se flere billeder fra opvisningen, og her kan man tilmelde sig foreningens sommerhold, der starter nu.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *